Ošetření žilek IPL

Moderní estetická metoda v péči o pleť.
Při fotorejuvenaci dochází k okamžitému smrštění makromolekuly kolagenu v hlubší vrstvě kůže (dermis). V důsledku toho se kolagenová vlákna napnou a vytvářejí nový kvalitní kolagen. Kůže se zpevňuje a drobné vrásky se postupně vyhlazují o 40 – 60 %. Příznivě ovlivňuje i póry, které se stahují až o 60 %. Počet ošetření je po konzultaci stanoven individuálně, pohybuje se od 8 – 12 ošetření 1x za 15 – 30 dní. Rozhoduje věk, stav pleti, elasticita pleti... Výsledky jsou dlouhodobé, celkově pleť omládne až o 2 – 5 let a přetrvává až 2 roky, ale nezabrání tvorbě nových vrásek či stárnutí pleti a tak po čase pravděpodobně pocítíte potřebu terapii podstoupit znovu. V letech bez intenzivního ošetření lze provést tzv. udržovací ošetření.
Nejvhodnější je do 45 let u žen a mužů do 50 let.Ostranění  červenání pleti (v obličeji i na těle)

Terčem působení IPL (intense pulse light – intensní pulsní světlo)  , ale nedochází k poškození okolních tkání. Počet ošetření je individuální a doporučuje se po zhodnocení dané lokality, obecně se předpokládá 6 – 10 ošetření.Ošetření pigmentových skvrn (od září – do května)

Pigmentové léze lze dělit na základě několika hledisek, ale přesná příčina jejich vzniku je většinou neznámá. Léčba bývá velmi obtížná a je zapotřebí individuální konzultace, protože je prakticky nemožné předpovědět přesný klinický efekt zákroku. Počet opakování ošetření záleží na mnoha faktorech, které jsou probírány s klientem individuálně před zahájením léčby. Důležitá je stálá a důsledná ochrana pokožky před UV zářením nejen v průběhu léčby, ale i po ní.Kdy je nevhodné IPL provádět

V těhotenství nebo kojení, při aktivním opálení, užívání medikamentů, které vyvolávají zvýšenou citlivost kůže na světlo (antibiotika), zánětlivé procesy na kůži v místě zákroku, rakovina kůže, při poruchách srážlivosti krve, při epilepsii.Jak probíhá IPL ošetření?

IPL ošetření provádí odborný terapeut, který dbá o klienta po celou dobu zákroku. Oči klienta i terapeuta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku pocítí klient mírné štípnutí.  Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta.Péče o pokožku po IPL ošetření

Vlivem světelného impulzu pokožka mírně zarudne (podobně jako při delším pobytu na slunci). Toto zčervenání obvykle během 24 – 48 hodin vymizí. Případný puchýřek nepropichujte. Občas se může na ošetřovaném místě vytvořit krusta. Je zapotřebí ponechat ošetřené místo v klidu, aby se mohlo zregenerovat. Jakékoliv dodatečné ošetření pokožky je potřeba konzultovat. Může se stát, že ošetřená místa budou po léčebném procesu světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, v průběhu několika týdnů, u některých typů to však může trvat až 4 měsíce.Doporučení

Hydratujte pokožku tím, že průběžně pijete větší množství vody (alespoň 2 litry). Je nezbytně nutné sdělit, jaké léky užíváte nebo jste užívali v nedávné minulosti (antibiotika, kortikosteroidy apod.) a event. léčbu ozařováním. Nevystavujte kůži působení UV záření (slunce, solária) po dobu min. 2 týdnů před i po zákroku bez použití ochranného krému SPF 30 až 50, nepoužívejte bělící ani samoopalovací krémy po celou dobu ošetřování, neaplikujte parfémy ani líčidla na ošetřovanou pokožku min. 24 – 48 hod. od zákroku, nenarušujte kůži v oblasti zákroku (peeling nebo hloubkové čištění) po dobu 1 týdne od zákroku, vyvarujte se horkých koupelí (sprchy), parní lázně, sauny, plavání v silně chlorované vodě po dobu minimálně 1. týdne od zákroku. Vyvarujte se namáhavým sportům po dobu 24 – 48hod. od zákroku (zvýšením prokrvení se prodlužuje doba hojení).

 

 
Kontaktujte nás ZDE

Aktuality:

29.09.2023

Omlaďte svůj obličej díky moderní mikrojehličkové radiofrekvenci! Objednejte se a objevte sílu inovace v péči o pleť.

06.06.2023

Pudrové obočí je vhodné pro všechny typy pleti a barvy chloupků. V našem kosmetickém salonu nabízíme tuto službu za skvělou cenu a s profesionálním přístupem.

Upravit nastavení cookies